Ksenona lampas (Kods: )

Mēs rekomendējam ksenona lampu uzstādīšanu ar krāsu temperatūru 4300K (kelvini). Galvenie argumenti:
- visi eiropiešu ražotāji rūpnīcās komplektē savus automobiļus ar tikai šīs krāsu temperatūras lampām
- daudzajās Eiropas valstīs ir aizliegts izmantot lampas ar krāsu temperatūru augstāku par 5000K
- 4300K temperatūra atbilst rīta saules košumam, bet 5000K atbilst maksimālam saules košumam vasaras pusdienlaikā, kad tiek deformēta priekšmetu krāsa, kas savukārt noved pie sasprindzinājumam smadzenēs, veicot apkārtējās dinamiskās vides novērtēšanu. - cilvēku smadzenes maksimāli komfortabli uztver krāsas, kas nakts laikā apgaismots ar 4300K gaismu kā pie dienas apgaismojuma, tas ir, ceļmalā zāle ir zaļa, vecs asfalts ir pelēks, jauns – melns. Citas lampu spīdēšanas temperatūras nenodod objektu reālo krāsu, kas izraisa smadzeņu saspridzinājumu, kura rezultāts ir diskomforts un pēc tā – nogurums.
- gaismas intensitāte, košums, kas tiek izmērīts lūmenos, sasniedz maksimālu atzīmi lampai, kad tiek izmantota krāsu temperatūra 4300K.
Salīdzināšanai, krāsu temperatūras atbilstība košumam:
Standarta jaudas (55W) halogēna lampas

3000K~ 1500 lm (dzeltenā krāsa)

Standarta jaudas (35W) ksenona lampas

4300K ~ 3200 lm (siltā baltā krāsa)

5000K ~ 3000 lm (aukstā baltā krāsa)

6000K ~ 2400 lm (baltā krāsa ar gaiši zilu nokrāsu)

7000K ~ 1800 lm (gaiši zilā krāsa)

8000K ~ 1500 lm (zilgana-gaiši zilā krāsa)

Tas ir, ksenona lampu košums pārsniedz halogēna lampu košumu divās reizēs vai par 100%, bet patērējamā jauda ir zemāka par 26%.
Eksistē viedoklis, ka lukturu ar ksenona lampām uzkarsēšanas temperatūra ir vairākas reizes zemāka, nekā ar halogēna lampām. Uz šī viedokļa pamata tiek uzskatīts, ka rūpnīcas ksenona optikas atstarotāji ir mazāk pakļauti izbalēšanai, nobēršanai, nekā optika, kas paredzēta izmantošanai halogēna lampās. Dotais viedoklis neatbilst īstenībai. Izbalē gan ksenona, gan arī halogēna optikas atstarotāji ilglaicīgās ekspluatācijas rezultātā. Optikas uzkarsēšanas temperatūras atšķirība halogēna un ksenona lampām ir nenozīmīga. 55W jaudas halogēna lampas kvēldiega degšanas temperatūra, tiešā tuvumā sastāda ap 410°C, bet ksenona loka -390°C, tas ir, atšķirība sastāda tikai 5%.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.hidplanet.lv.