Ksenona aizdedzes bloki (Kods: )

Informācijai. Ksenona aizdedzes bloku veidi. Šobrīd pārdošanā ir 3., 4. un 5.paaudzes bloki.

3.paaudze: analogu bloki, kuriem nav atgriezeniskās saites ar lampu. Tas ir, bloks izpilda noteikto darbību secību – 23000 voltu padeve loka aizdedzināšanai kolbā, kas aizpildīta ar ksenona gāzi un, tālāk, pastāvīgu 80 voltu padeve loka degšanas uzturēšanai. Ja dotajā procesā nenotika, piemēram, lampas aizdedze, vai degšanas procesā loks ir nodzisi, bloks par to neko “nezina” un turpina savu darvu. 3.paaudzes blokiem ir raksturīgi lieli detaļu izmēri un to liels daudzums, tāpēc tie ir salīdzinošo liela izmēra. Lampām ar tādiem blokiem ir pazemināts darba resurss. Ar laika gaitu bloki dažreiz neaizdedzina lampu ar pirmo mēģinājumu, ir nepieciešams ieslēgt un izslēgt gaismu. Bez tā, tādiem blokiem ir nepieciešams augsta aizdedzes strāva, jo lampas ne vienmēr aizdedzinās pie pazemināta tīkla sprieguma. Ar analoga blokiem lampas aizdedze līdz darba stāvoklim notiek apmēram pēc 15 sekundēm pēc ieslēgšanas.

4. paaudze: digitālie bloki. Dotajos blokos tiek izmantots mazāka izmēra detaļas, tādēļ to korpusa izmēri kļuva mazāki. Tāpat, tajos ir konstruktīvi izdalīti atsevišķi bloki, kas atbild par aizdedzi un degšanas uzturēšanu. Lampu aizdedzei dotajiem blokiem ir nepieciešams zemāka aizdedzes strāva, kas nodrošina stabilāku lampas aizdedzi. Ar 4.paaudzes digitālajiem blokiem lampu aizdedzināšana līdz darba košumam (temperatūrai) notiek par 8-10 sekundēm.

5. paaudze: pēdējā digitālo bloku paaudze. Visus lampas aizdedzes etapus kontrolē procesors, kas ievērojami palielina lampas efektivitāti un kalpošanas laiku. Procesors nepārtraukti kontrolē loka degšanu, ņemot vērā lampas īpatnības un citus ārējos faktorus. Ka arī 4.paaudzes bloki, pēdējās paaudzes bloki ir konstruktīvi izveidoti no divām daļām – aizdedzes bloka un degšanas uzturēšanas bloka. Pamata bloks ir izveidots no alumīnija, jo korpuss kalpo arī par iekšējo detaļu atdzesēšanas radiatoru. Ar 5.paaudzes blokiem lampas aizdedze notiek par 2-3 sekumdēm. Dotie bloki var kalpot par pilnvērtīgu aizstāšanu oriģinālajiem blokiem, kas ir uzstādīti uz rūpnīcas. Pēc lampas spilgtumu un aizdedzes ātrumu tie pilnībā ir analoģiski brendu blokiem Bosch, Hella, Matsushita un tā tālāk.

Lēti bloki, tā saucamie, budžeta varianti, pret kuriem attiecas 3, 4 paaudžu bloki, ir izgatavoti no nedārgām detaļām. Tādi bloki iededz ksenonu lampu uz 20-40% mazāk, sakara ar ko, pat orģinālas Philips un Osram lampas, vai  kvalitatīvi analogi ar deklarēto krāsu 4300К spīd, kā 6000К un vairāk, kas dod skaidru zilu nokrāsu. Rezultātā, gaisma no tādiem blokiem ir analoģiska halogēnu lampu spilgtumam.

ksenona aizdedzes bloki un vinas paaudzes

Tāpat, pēdējā laikā parādījās vēl viens ksenona aizdedzes bloku veids ar jaudu 55, 70 Vati un vairāk (standarta bloku jauda ir 35 Vati). Tādiem blokiem ir tikai viena priekšrocība – tas sniedz ievērojamu košuma palielināšanu. Viss pārējais ir tikai negatīvie momenti: izmantojot standarta lampas ar jaudu 35 Vati, tās ātri tiek sabojātas, darbojoties ārpus savu iespēju robežām. Tādu lampu kolbām ir liels izmērs, salīdzinājumā ar standarta. Bez tā, izmantojot lampas un aizdedzes blokus ar jaudu 55 Vati un vairāk, palielinātās temperatūras dēļ ātri kļūst nederīgas, tiek izdedzināts luktura rūpnīcas atstarotājs. Paaugstinātas jaudas lampas un blokus var izmantot tikai papildus lukturos, kas tam arī ir domāti, un nevis kopējās lietošanas ceļos, bet to var izmantot mežsargi, mednieku un tamlīdzīgo.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.hidplanet.lv.